Dołącz do Świadomych, Niezależnych Emocjonalnie & Finansowo oraz Szczęśliwych Kobiet

Obalamy schematy oraz destrukcyjne przekonania. Rozmawiamy o pieniądzach. Uczymy się zarabiać i inwestować.

Jak poprawić swoje finanse? Etapy w drodze ku wolności finansowej

Z pewnością zadajesz sobie pytanie, jak poprawić swoje finanse. Podobnie jak w innych kwestiach, obowiązuje tu zasada „nie od razu Rzym zbudowano”. Zazwyczaj trzeba mozolnie wspinać się po kolejnych szczeblach, aby na końcu drogi być szczęśliwą i zabezpieczoną finansowo Kobietą Alfa. Jak może wyglądać taka droga, ku wolności finansowej niezależnej kobiety? 

Etap zależności finansowej

To początkowy stan, który dotyczy wielu z nas. Oznacza on wsparcie finansowe pochodzące z różnego rodzaju źródeł. Może to być gotówka otrzymywana od rodziców na start samodzielnego życia, pożyczka studencka, bycie zależnym od swojego partnera, czy korzystanie z pomocy socjalnej. To stan, gdy z trudem pokrywasz bieżące wydatki i nie ma mowy, żeby coś odłożyć. Żyjesz skromnie i drżysz o jutro.

Etap wypłacalności

Jest już ciut lepiej, bo nie musisz pożyczać na bieżące wydatki. Nadal nie masz zbyt wiele, ale rachunki płacisz terminowo i nie grzęźniesz w długach. Rezygnujesz też z regularnej pomocy bliskich lub instytucji. Nadal jednak nie odkładasz i żyjesz dość skromnie.

Czas stabilizacji

Wiele osób właśnie na tym etapie się zatrzymuje i żyje tak przez wiele lat. To czas, gdy swobodnie pokrywasz swoje potrzeby i nawet masz niewielką nadwyżkę pieniędzy. Przy rozsądnym gospodarowaniu masz tylko kredyt hipoteczny, pozbyłaś się natomiast innych zobowiązań. Możesz czasami zaszaleć, ale masz też hamulce, które sprawiają, że konsekwentnie budujesz kapitał na przyszłość.

Niezależność finansowa

Na tym etapie żyje Ci się dobrze. Twój dochód znacznie przewyższa zobowiązania. Zgromadzona poduszka pozwala nie martwić się o czasową utratę pracy. Zaczynasz myśleć o lokowaniu kapitału i drobnych inwestycjach. Cały czas oszczędzasz. Wiesz, że oszczędzanie + inwestowanie to kroki do wolności finansowej.

Wolność finansowa

Masz wysokie dochody pasywne, które powodują, że posiadasz środki nawet wtedy, gdy nie pracujesz. Wcześniejsze kroki połączone z sumiennością plus świadome decyzje doprowadziły Cię do stanu, gdy nie musisz martwić się o swoją przyszłość.  

Jak poprawić swoje finanse?

Jak widzisz, ciężko jest od razu znaleźć się na szczycie. To, co powinnaś zrobić, to najpierw zyskać świadomość punktu, w którym się znajdujesz, a następnie opracować konsekwentne kroki, które pozwolą Ci wspinać się wyżej. Zacznij od użycia Kalkulatora Twojej Wartości Netto, które w prosty sposób pomoże Ci określić, w jakim miejscu się znajdujesz. Kontroluj regularnie budżet domowy. O nim dokładniej przeczytasz w kolejnych postach, które planuje. Nie mniej jednak musisz wiedzieć, że najważniejszy jest PLAN i cel, który chcesz osiągnąć.

 

„Zrobić budżet to wskazać swoim pieniądzom, dokąd mają iść, zamiast się zastanawiać, gdzie się rozeszły.”

John Co.Maxwell

Bez planu, bez kontroli swoich finansów nie jesteś wstanie osiągnąć zakładanego celu. Kiedy uświadomisz sobie na którym etapie (patrz powyżej) jesteś, KONSEKWENTNE zarządzanie budżetem domowym pozwoli Ci piąć się po kolei etapami. To Twoja droga do niezależności finansowej!

Magdalena Pydych

Magdalena Pydych

Admin
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

O MNIE

Jestem Magdalena Pydych, prywatnie mama dwójki dzieci. Z wykształcenia jestem finansistką, z pasji natomiast strategiem biznesowym. Od 5 lat odnajduję się w świecie biznesu i inwestycji.  Od 2018 roku piszę dla kobiet, na podstawie własnych doświadczeń i przeżyć. Bywam cholernie szczera. Mówię i piszę o sprawach trudnych. Lubię rozmawiać o pieniądzach i finansach. Nie boję się prawdy. Kiedyś ugodowa i mało asertywna – dzisiaj uczę się stawiać granice. 

Uwielbiam pomagać innym. Chcę motywować i wspierać w pokonywaniu strachu przed zmianami. Tworzę przestrzeń dla kobiet, które pragną odkryć w sobie Kobietę Alfa – chcą być świadome, pewne siebie, niezależne i szczęśliwe! 

"Kobietą Alfa się nie rodzisz, Kobietą Alfa się stajesz."

Magdalena Pydych

Za darmo
Zacznij od
Polecam
Instagramowa wiedza

Pobierz Kalkulator Twojej Wartości Netto.

Dziękujemy!

Jesteś zapisana na listę oczekujących.

Zniżkę i wszystkie niezbędne informacje otrzymasz na maila.

Zapisz się na listę osób oczekujących!

* Zapisując się na listę osób zainteresowanych dołączeniem do Klubu, wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili z serwisu Kobiety Alfa. E-maile mogą zawierać informację o nowościach, usługach i produktach oferowanych przez platformę Kobiety Alfa. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać. Więcej szczegółów odnośnie przetwarzania danych osobowych znajdziesz na Polityka Prywatności.

Ilość miejsc w Klubie jest ograniczona, dlatego już dziś zapisz się i otrzymaj zniżkę 20%.

 

Dziękujemy!

Sprawdź pocztę i potwierdź złożone zamówienie na darmowy Kalkulator Wartości Netto.