Dołącz do Świadomych, Niezależnych Emocjonalnie & Finansowo oraz Szczęśliwych Kobiet

Obalamy schematy oraz destrukcyjne przekonania. Rozmawiamy o pieniądzach. Uczymy się zarabiać i inwestować.

Monika Sutkowska: Zmiany w życiu – od czego zacząć i co może być ich powodem?

Zmiany w życiu – od czego zacząć i co może być ich powodem?

Zmiany w życiu najczęściej spowodowane są inspiracją, desperacją lub rozczarowaniem. Od czego zacząć zmiany w życiu? Co jest ich najczęstszym powodem? Co mogą dać? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w tym artykule. 

Potrzeba zmiany w życiu 

Każdy człowiek ma w swoim życiu wiele decyzji do podjęcia. Wszystko się zmienia, a wraz z biegiem czasu pojawiają się nowe oczekiwania względem kobiet. Przykazane płci pięknej schematy nie zawsze są sednem ich potrzeb, by realizować to czego chcą od nich inni. Tutaj ujawnia się odwaga i wytrwałość, by walczyć o samą siebie, a w duchu powiedzieć wewnętrznie – “Jestem ważna, cenna, silna i dlatego pamiętam o SOBIE”.

Siła jest konsekwencją wynikającą z pracy nad sobą. Jak mięsień – ćwiczysz ją. W tym przypadku możesz wyćwiczyć autentyczne szczęście.

Autentyczne szczęście

Czym jest autentyczne szczęście? Wyobraź sobie dziewczynkę. Dziewczynka, która pod opieką rodziców (w przenośni: kobieta pod opieką mężczyzny) ma to co chce i na pierwszy rzut oka wydaje się być szczęśliwa. Przyzwyczajona do opieki, ciężko jej samej wyprowadzić się do internatu. Zaskoczona odpowiada – “Hmmm…ale jak to, sama?”. Przychodzi taki moment, że od dłuższego momentu trzymanie się takiego ,,maminego” rąbka spódnicy może obciążyć drugą osobę. Czy bycie w tej niepewności siebie, powoduje spełnienie?? NIE! Pewnie znasz to zjawisko, kiedy ktoś przetrzymuje kogoś dla korzyści, bo nie wierzy w siebie. Prawda jest taka, że dopóki nie osiągniesz wewnętrznego spokoju i wiary w siebie to chaos będzie Tobą rządzić. W ciszy i spokoju odnajdziesz to, co chcesz. Poczujesz intuicję i zagłębisz się w swoje przekonania, potrzeby i cele. Odkrycie ich daje ogromną świadomość i ulgę. Ważne jest to, co dalej z tym zrobisz.

Jak wprowadzić zmiany w życiu?

Na pewno uświadomiłaś sobie, że zmiana bierze się z inspiracji albo z desperacji. Dodatkowym powodem do zmian może też być rozczarowanie. 

Rozczarowanie jest np. trzecim etapem w związku, kiedy ludzie odkrywają prawdę o sobie. Widoczne zjawisko ujawnia się pod wpływem wygórowanych oczekiwań i fałszywego obrazu drugiej osoby. W zdrowej relacji (mimo odkrytych niewygodnych cech) ludzie nad sobą pracują, wyrabiając zdrowy styl komunikacji. Warto przyjąć to wyzwanie, ponieważ to świadczy o szacunku, kulturze do siebie i do drugiego człowieka. Dodatkowo, by działać w związku jako jedność – MY to musisz otworzyć się na prawdę o sobie i o drugim człowieku. Zapamiętaj też, że w związku występuje też oddzielne JA i TY. Chwile dla siebie, kiedy możesz pobyć sama są niezmiernie ważne.

Potrzebę zmiany możesz odkryć z inspiracji. Odkryta, podnosi na duchu i dodaje skrzydeł. To impuls, by coś zrobić, lub czegoś dokonać. Wielokrotnie pewnie poczułaś impuls o wyjeździe widząc relację swoich koleżanek w internecie. Z pewnością zobaczyłaś kiedyś korzystną ofertę, przy której powiedziałaś TAK. Inspiracja ta bierze się z ambicji i ciekawości. Jeśli chcesz zauważać tzw. ,,znaki” to zaopiekuj się sobą. Inspiracja to przyjemna część w życiu, z którą mamy do czynienia.

Niestety, mamy też ciemną stronę Naszych czynów. Chodzi o desperację, która utrudnia funkcjonowanie w społeczeństwie. Desperacja wynikająca z podjętej decyzji też jest decyzją. Może to być reakcja na ujawnione przez osobę kłamstwo, zdradę, czy też na wieść o niedotrzymaniu słowa. To jak nastawisz się do zmian będzie miało odzwierciedlenie w efekcie Twoich działań. Gdy spotkałaś się z negatywnym zaskoczeniem to powiedz sobie: “lepiej wcześniej niż za późno” lub “to jest dla mojego dobra”. To, jak odnosisz się do wyzwań ma wpływ na Twoje funkcjonowanie. Traktuj trudności jako coś tymczasowego.

Wszystko jest nauką. Możemy wyciągać wnioski i uczyć się na swoich błędach. Dzięki nim, kobiety mogą zmieniać swoje życie na lepsze. Podejmują decyzje, dzięki którym mogą być szczęśliwe. Odkryte pragnienia wychodzą z serca, w związku z tym pielęgnuj je i pytaj się czego potrzebujesz. Miej chwile dla siebie, ponieważ wtedy ujawnia się świadomość siebie.

Opisana pod kątem podejmowanych przez kobiety pod wpływem decyzji – inspiracja, desperacja i rozczarowanie ma swoją funkcję do spełnienia. Jeśli wiesz czym jest i jakie emocje niesie każda z nich, to możesz sobie pogratulować mądrości życiowej. Dzięki nim możesz pogłębić siłę charakteru i świadomość. Przy okazji…błędy, które poczułaś na własnej skórze są tymi, o których nigdy nie zapomnisz. Za to z perspektywy czasu porównując Twoją wydatkowaną energię sprawom przeszłym, dodasz teraźniejszym łagodniejszego odniesienia. Wszystko jest po coś, wszystko do czegoś prowadzi. Ważne, by w tym wszystkim czuć siebie: swoje uczucia, emocje i odpowiedzi PO CO? DLACZEGO? Stawiając sobie odpowiednie pytania, możesz dojść do prawdziwych, odpowiedzi z głębi serca. One uświadamiają do jakich ról zgodnych z sobą jesteś stworzona. Warto próbować i działać. Kto ma wiedzieć jeśli nie Ty?

Jesteś warta tego, o czym marzysz

Prawdziwa zmiana zaczyna się od zrozumienia, że jesteś warta tego, o czym marzysz. Bez pewności siebie ciężko jest uzyskać efekty. Mówi się, że ,,z pustego dzbana nie nalejesz” w związku z tym zacznij najpierw wymagać od siebie. Wraz z następującymi u osoby zmianami, zachodzą również zmiany w relacjach interpersonalnych. Wystarczą drobne zmiany, by komunikacja nabrała zdrowego obiegu. Wystarczy tylko chcieć.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

O MNIE

Jestem Magdalena Pydych, prywatnie mama dwójki dzieci. Z wykształcenia jestem finansistką, z pasji natomiast strategiem biznesowym. Od 5 lat odnajduję się w świecie biznesu i inwestycji.  Od 2018 roku piszę dla kobiet, na podstawie własnych doświadczeń i przeżyć. Bywam cholernie szczera. Mówię i piszę o sprawach trudnych. Lubię rozmawiać o pieniądzach i finansach. Nie boję się prawdy. Kiedyś ugodowa i mało asertywna – dzisiaj uczę się stawiać granice. 

Uwielbiam pomagać innym. Chcę motywować i wspierać w pokonywaniu strachu przed zmianami. Tworzę przestrzeń dla kobiet, które pragną odkryć w sobie Kobietę Alfa – chcą być świadome, pewne siebie, niezależne i szczęśliwe! 

"Kobietą Alfa się nie rodzisz, Kobietą Alfa się stajesz."

Magdalena Pydych

Za darmo
Zacznij od
Polecam
Instagramowa wiedza

Pobierz Kalkulator Twojej Wartości Netto.

Dziękujemy!

Jesteś zapisana na listę oczekujących.

Zniżkę i wszystkie niezbędne informacje otrzymasz na maila.

Zapisz się na listę osób oczekujących!

* Zapisując się na listę osób zainteresowanych dołączeniem do Klubu, wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili z serwisu Kobiety Alfa. E-maile mogą zawierać informację o nowościach, usługach i produktach oferowanych przez platformę Kobiety Alfa. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać. Więcej szczegółów odnośnie przetwarzania danych osobowych znajdziesz na Polityka Prywatności.

Ilość miejsc w Klubie jest ograniczona, dlatego już dziś zapisz się i otrzymaj zniżkę 20%.

 

Dziękujemy!

Sprawdź pocztę i potwierdź złożone zamówienie na darmowy Kalkulator Wartości Netto.