Dołącz do Świadomych, Niezależnych Emocjonalnie & Finansowo oraz Szczęśliwych Kobiet

Obalamy schematy oraz destrukcyjne przekonania. Rozmawiamy o pieniądzach. Uczymy się zarabiać i inwestować.

Jakie są cechy samicy alfa? Kim jest i jak widzą ją inni?

Samica alfa cechy

Jakie są cechy Samicy Alfa? Kim jest i jak widzą ją inni

Jako płeć żeńska aktywnie zmieniamy pojęcie tego, co to znaczy być kobietą. Pragniemy dawać sobie nawzajem wybór i pokazywać, że mamy wszystko, co jest potrzebne, aby podejmować trafne decyzje we własnym życiu. Nie jesteśmy dłużej zdane na łaskę innych, możemy wybrać, w którą stronę potoczy się nasze życie. Dowiedz się, jakie są cechy Samicy Alfa i jak jawi się w oczach innych ludzi. 

Samica alfa – co to za pojęcie?

Pewnie nieraz się nad tym zastanawiałaś, a sądzę tak, ponieważ mam podobnie. Dzisiejszy świat zmusza nas do ponownego zdefiniowania samej siebie. I w takiej sytuacji człowiek zaczyna rozmyślać- co to w zasadzie oznacza być Samicą Alfa? Czy nadal mówimy o tej dyrektorce banku, która ciągle gdzieś biegnie, z kawą w ręku, koniecznie na szpilkach? Przyznajmy szczerze, że ten obrazek zaczął już nas nudzić. Bo po pierwsze, wcale nie potrzebujemy być szefową warszawskiej firmy, aby być osobą zdeterminowaną i wiedzącą, czego chce od życia. Po drugie, nie musimy niczego robić na obcasie, żeby udowadniać swoją kobiecość

Kiedy rzuca się terminem „Samicy Alfa”, wielu osobom przychodzi na myśl kobieta władcza i dominująca, która jest oziębła i po trupach udaje się do celu. Taka wizja jest oczywiście tylko stereotypem i zwykłym kłamstwem, którym znów próbuje się obrzucać kobiety. Koniec końców jeśli nie stanowisz wzoru tradycyjnej Pani Domu, to z pewnością jesteś buntowniczką, która wszystko chce robić na przekór. To oczywiście nieprawda. 

Jak być Samicą Alfa?

Pamiętajmy jednak, że każda z nas ma inny charakter i dominujące cechy. Jeśli jesteś introwertyczką, która nie ma ochoty uśmiechać się na zawołanie, inni mogą błędnie postrzegać Cię jako zdystansowaną i patrzącą na innych z góry. To jednak nie jest Twój problem. Masz pełne prawo zachowywać się tak, jak uważasz za słuszne

Myślę właśnie nad tym, że trochę wpycha się nas w ten schemat. I znowu to samo! Schemat, upakowanie, ciasna szuflada. A ja już na pewno nie chcę do niej wracać. Myślę, czuję, decyduję– i odnosi się to do wszystkich aspektów mojego życia. Dlatego nie wierzę w tamtą Samicę Alfa, którą media chciały nam przedstawiać jako jedyną słuszną. Jest nią każda z nas, z samej zasady, że istniejemy i chcemy poruszać się naprzód. 

Jeśli mamy odpowiedzieć na pytanie, jak Samica Alfa jawi się w oczach innych, to trzeba byłoby zadać je właściwym osobom. Tylko skąd je wziąć? Osobiście uważam, że przy tym zadaniu należy zwyczajnie spojrzeć w lustro. Stań przed nim i popatrz na siebie, na to, jaka jesteś dziś i jaka pragniesz być jutro. Czy zmierzasz w odpowiednim kierunku? Rozwijasz się w sferach, które są ważne dla CIEBIE, nie dla Twoich rodziców, współmałżonka czy najlepszej przyjaciółki? Czy czytasz te książki, które faktycznie Cię wciągają, a może zmuszasz się do magazynów o modzie, które nie wydają Ci się interesujące? Przemyśl to. Dla siebie.

Samica Alfa – cechy 

Jeśli jesteś pewną siebie osobą, chcesz być niezależna finansowo i emocjonalnie od innych ludzi w Twoim życiu- to właśnie droga do stawania się Samicą Alfa. Potrzebujemy tego, żeby zabezpieczyć siebie i swoją przyszłość na różną okoliczność. Nie każda z nas wychowała się jednak w domu, gdzie zwracano na to szczególną uwagę. Nie wszystkie miałyśmy przywilej urodzenia się w rodzinie, w której były pieniądze. Można tak długo wymieniać. I te aspekty determinują nas w dorosłym życiu. Dlatego w tym serwisie pragniemy sobie nawzajem pomagać i wskazywać drogę do lepszej codzienności, w której każda z nas poczuje, że rozwija się we właściwym kierunku. 

Dowiedz się, jak być Kobietą Alfa: Jak dołączyć do społeczności Kobiet Alfa?

Samica Alfa to kobieta pracująca nad cechami, które mogą pomóc jej w obronie własnego zdania i stawaniu za sobą wtedy, kiedy nikt inny akurat nie ma czasu albo chęci. Zdaje sobie bowiem sprawę, że tylko ze sobą będzie zawsze i do końca. Czy w takim razie jesteś wystarczająco asertywna? A jeśli nie- czy robisz coś w tym kierunku, aby rozwijać w sobie tę umiejętność? 

Według mnie, Samica Alfa to osoba, która sama nadaje bieg swojemu życiu. Wybiera rano świadomie, czy priorytetem będzie dla niej wykonanie origami, a może pójście na jedyną w tygodniu hot jogę do pobliskiego studia. Wyobrażam sobie także, że możesz tej jogi szczerze nie lubić, więc wybierasz zwykły spacer po parku. Bo jesteś Samicą Alfa i wiesz, że równie dobrze mogłabyś cały dzień przeleżeć przed telewizorem, jeśli tego potrzebujesz. Nic. Nie. Musisz.

Decydujesz za siebie i wybierasz własne priorytety, które mogą być całkowicie różne od tego, co preferuje Twoja mama i szwagierka. Możecie się ze sobą nie zgadzać, a nadal wspierać i pamiętać o tym, że każda z Was jest ważna i wyjątkowa. Piękna wizja.

Wyobrażam sobie, że Samica Alfa to kobieta, która nie dogryza innym ludziom bez powodu. Zajmuje się sobą i tym, co jest dla niej istotne. Nie chodzi do teściowej obgadać osoby, które powiększyły sobie usta – wierzy przecież w to, że każda z nich wie, co dla niej najlepsze. Nie tłumaczy się ludziom, którzy i tak nie chcą jej słuchać. 

Jak kocha Samica Alfa? 

Myślę, że nowoczesna Samica Alfa w oczach innych to dziewczyna, która nie boi się ani trudnych wyzwań, ani swojej wrażliwości i delikatności. Pragnie żyć w zgodzie ze swoją naturą, nie kryjąc uczuć ani wewnętrznych pragnień. Po co miałabyś to robić? Świat stoi przed Tobą otworem.

Już dziś masz wszystko, czego Ci potrzeba, aby zdobyć właśnie to, na czym Ci zależy. Samica Alfa to kobieta otwarta, ale tylko wtedy, kiedy chce się otwierać. Nie poddaje się społecznej presji na to, żeby farbować włosy i mieć zawsze zrobione paznokcie. Jak lubi, to robi. I tylko w tym wypadku. Chociaż naprawdę wszystkie wiemy, że często łatwiej powiedzieć, niż zrobić. I w rzeczy samej nad tym pragniemy tutaj pracować i sobie nawzajem pomagać. 

Jej własna akceptacja to jedyna, której na co dzień potrzebuje. Nie jest jednak samotniczką, która nie chce nawiązywać kontaktów. Zależy jej na dobrych relacjach z innymi. Wie jednak, że nic na siłę, a sympatia powinna być zawsze wzajemna. 

A Ty? Czy jesteś Samicą Alfa? 

Co powiesz na to? Czy zgadzasz się z takim obrazem Samicy Alfa? Myślę, że najpiękniejsze jest to, że wcale nie musisz. Możesz definiować sama siebie tak, jak chcesz. Po to, żebyś budziła się z uśmiechem i czuła w sobie siłę do tego, aby układać życie w zgodzie ze sobą. I jeśli dasz sobie samej i innym takie prawo, odetchniesz z ulgą i zdejmiesz z barków ogrom oczekiwań, który narzuca nam społeczeństwo i my same. Przemyśl więc, na czym Ci tak naprawdę zależy, w których obszarach chciałabyś rzeczywiście się rozwijać? Co mogłoby przynieść Tobie i światu realną wartość? 

Twoje prawdziwe ja to niesamowita odsłona Samicy Alfa. I taka właśnie jesteś w moich oczach. Realna, pełna zapału, czasem zmęczona i zła, zaraz potem bardzo kreatywna. Bojąca się zmian, ale robiąca postępy, ponieważ na tym Ci zależy. Z pięknymi, długimi paznokciami, albo w dresie i skarpecie z dziurą. Kto Ci zabroni? Ja się nie ośmielę. To Twoja rzeczywistość.

Jeśli żyjesz w zgodzie ze sobą i tym, czego pragniesz, to w moich oczach jesteś Samicą Alfa. I zawsze będziesz, chociażbyś pogubiła się na maksa, ale miała chęć odnaleźć znowu drogę. Albo robiła sobie zwyczajnie przerwę, jeśli czujesz, że to właściwy moment.

 Dziękuję, że przeczytałaś ten tekst. Życzę Ci wszystkiego najpiękniejszego.

Magdalena Pydych

Magdalena Pydych

Admin
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

O MNIE

Jestem Magdalena Pydych, prywatnie mama dwójki dzieci. Z wykształcenia jestem finansistką, z pasji natomiast strategiem biznesowym. Od 5 lat odnajduję się w świecie biznesu i inwestycji.  Od 2018 roku piszę dla kobiet, na podstawie własnych doświadczeń i przeżyć. Bywam cholernie szczera. Mówię i piszę o sprawach trudnych. Lubię rozmawiać o pieniądzach i finansach. Nie boję się prawdy. Kiedyś ugodowa i mało asertywna – dzisiaj uczę się stawiać granice. 

Uwielbiam pomagać innym. Chcę motywować i wspierać w pokonywaniu strachu przed zmianami. Tworzę przestrzeń dla kobiet, które pragną odkryć w sobie Kobietę Alfa – chcą być świadome, pewne siebie, niezależne i szczęśliwe! 

"Kobietą Alfa się nie rodzisz, Kobietą Alfa się stajesz."

Magdalena Pydych

Za darmo
Zacznij od
Polecam
Instagramowa wiedza

Pobierz Kalkulator Twojej Wartości Netto.

Dziękujemy!

Jesteś zapisana na listę oczekujących.

Zniżkę i wszystkie niezbędne informacje otrzymasz na maila.

Zapisz się na listę osób oczekujących!

* Zapisując się na listę osób zainteresowanych dołączeniem do Klubu, wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili z serwisu Kobiety Alfa. E-maile mogą zawierać informację o nowościach, usługach i produktach oferowanych przez platformę Kobiety Alfa. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać. Więcej szczegółów odnośnie przetwarzania danych osobowych znajdziesz na Polityka Prywatności.

Ilość miejsc w Klubie jest ograniczona, dlatego już dziś zapisz się i otrzymaj zniżkę 20%.

 

Dziękujemy!

Sprawdź pocztę i potwierdź złożone zamówienie na darmowy Kalkulator Wartości Netto.